Běháme s TQM 2018

Společnost TQM – holding s.r.o. ve spolupráci s TJ Opava, oddílem orientačního běhu, uspořádala v pořadí čtvrtý ročník akce Běháme s TQM. Konal se v sobotu 21. dubna v areálu TQM na Těšínské ulici v Opavě a kromě závodu v běhu čekala na návštěvníky řada atrakcí.

Na startu se sešlo celkem 140 závodníků, kteří soutěžili v 9 věkových kategoriích a v 1 smíšené veřejné kategorii s délkou tratí od 500 m do 9,6 km.

Sobotní dopoledne bylo plné sportu, ale také zábavy (nejen) pro nejmenší účastníky. Děti si užívaly skotačení na nafukovacích hradech či trampolíně, plnily úkoly v různých disciplínách: vyzkoušet si mohly střelbu z laserových vzduchovek nebo dětských kuší, házely na terče, absolvovaly slalom na různých vozítkách, malovaly ve výtvarném koutku. Oblíbenou zastávkou mezi atrakcemi byl stolek s malováním na obličej a zpestřením byla „projížďka“ myčkou v autobusu.

Po celé dopoledne byly k vidění ukázky vozového parku TQM – autobusy, nákladní vozidla, ale také závodní speciál TATRA, který přivezli zástupci KAR group, a. s. – partnera Bonver Dakar Projektu. Pro dospělé zájemce byl k dispozici výcvikový autobus, který si mohli vyzkoušet řídit – pod dohledem zkušeného instruktora. Závěrečná produkce patřila Hasičskému záchrannému sboru MS kraje, který předvedl ukázku vyprošťování zraněného z havarovaného osobního vozidla. „Atmosféra během akce Běháme s TQM byla skvělá. Sklidili jsme velmi pozitivní ohlasy a už se těšíme na příští ročník,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Ing. Jiří Mainuš.